Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
12-07-2018

Stwórzmy razem Sianowski Ogród Pokoleń!

Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora otrzymało grant w konkursie Działaj Lokalnie 2018 na stworzenie Sianowskiego Ogrodu Pokoleń przy Dziennym Domu Senior + w Sianowie.

Celem projektu „Sianowski Ogród Pokoleń” jest przeciwdziałanie izolacji i samotności osób starszych poprzez organizację miejsca wielopokoleniowych spotkań umożliwiającego organizację systematycznych i różnorodnych form aktywnego spędzania czasu wolnego.

W ramach realizacji zadania podjęte zostaną działania zmierzające do otwarcia seniorów z DDS+ na pozostałych mieszkańców, aby stworzyć przyjazne dla nich zielone miejsce, w którym będą mogli obcować z przyrodą, co zbawiennie wpływa na zdrowie i stan psychiczny i gdzie będą mogli spotykać się z innymi mieszkańcami m.in. w trakcie cyklicznych wydarzeń integracyjnych. A jednocześnie w projekcie zaplanowano działania mające na celu wzrost zaangażowania naszej społeczności w rozwiązywanie problemów najstarszych członków gminy.

Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora zaprasza do wspólnej realizacji projektu "Sianowski Ogród Pokoleń"!

Dołącz do nas i stwórzmy miejsce spotkań łączące pokolenia - zagospodarujmy zapomnianą przestrzeń przy Dziennym Domu Senior + w Sianowie.

Stań się częścią tego miejsca! Wystarczą chęci i para rąk do pracy.

Zapraszamy osoby w każdym wieku. Pierwsze spotkanie już 20 lipca o godzinie 17:00 na terenie ogrodu przy Dziennym Domu Senior + w Sianowie, ul. Armii Polskiej 33.

Po pracach porządkowych zorganizujemy wspólne ognisko.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Nauka dla Środowiska