Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

08-11-2022

UKS Victoria SP 2 Sianów jedną nogą w CLJ U-15

Wysoka wygrana Victorii SP2

Na stadionie miejskim w Sianowie rozegrany został pierwszy mecz eliminacyjny do rozgrywek w Centralnej Ligi Juniorek U-15 pomiędzy miejscową Victorią SP2 a LFA Szczecin.
Uprzedzając fakty sianowianki wygrały zdecydowanie ze szczeciniankami 5:0 i są na dobrej drodze do awansu. Rewanż jest zaplanowany na 12 listopada 2022 godz.15.15 w Szczecinie na stadionie przy ulicy Ignacego Stanisława Witkiewicza.
Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej wygranej. Lepiej rozpoczęły piłkarki LFA, miały lekką przewagę, z której nic nie wynikało. W 11 minucie dziewczyny z Victorii powinny prowadzić 1:0 ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Martyna Ryncewicz. W 26 minucie piękną akcją prawą strona popisała się Zofia Kudłaczek dogrywając do Martyny Ryncewicz, ta niestety z bliska nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 26 minucie swój rajd zakończyła celnym strzałem Aleksandra Jabłońska i zespół z Sianowa objął prowadzenie 1:0.
Po przerwie 8-minutowa nawałnica Victorii SP2 zakończyła się 4 bramkami. Najpierw w 48 minucie doskonałe prostopadłe podanie Oli Jabłońskiej wykorzystała Martyna Ryncewicz. Dwie minuty później (50) indywidualna szarża Zosi Kudłaczek i było już 3:0. W 52 minucie na 4:0 strzeliła z rzutu wolnego Ola Jabłońska. W 56 minucie ciekawą akcję zespołu wykończyła Milena Waleńska i było już praktycznie po meczu. Piłkarki LFA Szczecin próbowały jeszcze poprawić wynik ale nie pozwoliła im na to dobrze grająca obrona i bramkarka Victorii SP 2.

UKS Victoria SP2 Sianów - LFA Szczecin 5:0 (1:0)

Skład Victorii SP2 Sianów: Nikola Synówka, Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Zuzanna Perz, Alicja Kosowska, Kaja Chojnowska (41 Kornlia Arabasz), Małgorzata Capar, Aleksandra Jabłońska, Milena Waleńska, Zofia Kudłaczek, Martyna Ryncewicz (69 Zuzanna Kaczorowska).

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki