Pomorski Szlak Jakubowy
09-10-2017

VICTORIA SP 2 NADAL W FORMIE

Trzecie kolejne wysokie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi kobiet zanotowały piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 . Tym razem zmierzyły się z zespołem UKS Energetyk Gryfino i pokonały go 7:1. Mimo wysokiego wyniku zwycięstwo nie przyszło łatwo . Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach przy padającym deszczu i błotnistej nawierzchni boiska. Piłkarkom trudno było się poruszać na mokrej i grząskiej nawierzchni, dlatego też należało podziwiać piłkarki obu zespołów za ambitną grę. Zdecydowanie lepsze były piłkarki z Sianowa i to one zeszły z boiska jako zwyciężczynie. Przyjezdna drużyna nastawiona była głównie na obronę i do 19 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 19 minucie po rzucie rożnym bramkę zdobywa głową sianowska obrończyni Karolina Struszczyk. W 25 minucie mogło być 1:1 po błędzie jednej z sianowskich obrończyń ale napastniczka gości nie wykorzystała dogodnej okazji. W 29 minucie Wiktoria Kaszyńska wypuszcza w uliczkę Martę Krakowską i ta celnym plasowanym strzałem podwyższa na 2:0. W 48 minucie znów Marta Krakowska dostaje prostopadłe podanie tym razem od Malwiny Grzelak i pada trzecia bramka. Jest 3:0 dla Victorii SP2. Trzy minuty później w 51 minucie doskonałe podanie z prawego skrzydła od Doroty Kornackiej i Malwina Grzelak z bliska pakuje piłkę do bramki gości. 4:0.

54 minuta piękne zagranie dwójkowe Marty Krakowskiej z Malwiną Grzelak i ta ostatnia strzela na 5:0. W 56 minucie wspaniałą  bramkę z 20 metrów strzela Wiktoria Kaszyńska i sianowianki prowadzą 6:0. Na tym nie koniec bo w 67 minucie przypomina o sobie najlepsza snajperka Victorii SP2 Malwina Grzelak i pada 7 bramka. W 79 minucie po błędzie sianowskiej obrony honorową bramkę dla gości strzela Agnieszka Prusiak i spotkanie kończy się wynikiem 7:1 dla Victorii SP2 Sianów.

Trenerzy Victorii SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki i Marian Kuna liczyli na wysokie zwycięstwo może nawet na dwucyfrowe ale na przeszkodzie stanęła brzydka pogoda i grząskie boisko. Trenerzy pochwalili swój zespół za ambitną grę do końca spotkania i w sumie dobrą grę  pomimo niesprzyjających okoliczności. W zespole sianowskim nie było słabych punktów ale wyróżniły się szczególnie : Karolina Struszczyk , Marta Krakowska, Wiktoria Kaszyńska i Malwina Grzelak. Wynik spotkania mógł być o wiele wyższy ale sianowskie piłkarki zmarnowały sporo idealnych do strzelenia bramek sytuacji. Następne spotkanie sianowianki rozegrają 14 października 2017  o godz. 13.30 w Szczecinie z MKS Olimpia III.

W zespole Victorii SP 2 wystąpiły: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Karolina Struszczyk, Wiktoria Robakowska(41 Dorota Kornacka), Karolina Kawałek, Wiktoria Mąka, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Ostróżka (64 Oliwia Żywanowska), Klaudia Saganowska, Marta Krakowska i Malwina Grzelak. Po rozegraniu 3 meczów piłkarki Victorii SP 2 są liderem III-ligi grupa zachodniopomorska.