Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

17-10-2022

Victoria SP 2 Sianów nie sprostała Lechii Gdańsk

Przegrana z Lechią Gdańsk

Kolejne bardzo trudne spotkanie rozegrały piłkarki Victorii SP 2 Sianów. Tym razem ich przeciwniczkami były dziewczyny jednej z lepszych drużyn grających w III lidze, Lechii Gdańsk. Sianowianki przegrały aż 0:8, ale walczyły bardzo dzielnie. Po pierwszej połowie przegrywały „tylko” 0:2. Pierwsza bramka dla Lechii padła w 13 minucie a jej strzelczynią była Lidia Zakrzewska, która głową wykończyła egzekwowany rzut rożny. Następną bramkę na 2:0 sianowianki straciły dopiero w 43 minucie po ewidentnym błędzie obrony a autorką jej była Sara Strychalska. W drugiej połowie dziewczyny z Sianowa starały się, ale niestety nie sprostały doświadczonym piłkarkom z Gdańska. Gdańszczanki demontaż sianowskiego zespołu rozpoczęły w 58 minucie, kiedy zaprzyjaźniona z Victorią SP 2 Viktorija Khuda strzeliła trzecią bramkę prosto z rzutu rożnego przy ewidentnej pomocy sianowskiej bramkarki. Na 0:4 w 60 minucie po składnej akcji gdańszczanek podwyższyła Sara Strychalska. W 69 minucie zagapienie obrony wykorzystała Kalina Wiśniewska i zrobiło się 0:5. W 82 minucie akcję zespołu z Gdańska wykończyła Ewelina Kulla. Kiedy wydawało się, że to już koniec bramek dla Lechii, w 87 minucie jedna z sianowianek zahaczyła nogą gdańską piłkarkę i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykonała Helena Szprada. Załamane siódmą bramką dziewczyny w 89 minucie straciły jeszcze jednego gola i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 8:0.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Eliza Cichoń, Oliwia Żywanowska, Monika Garbicz, Marjame Ewa Balde-Dutka (84 Dominika Kubsch), Natalia Bryzek (46 Joanna Sikorska), Wiktoria Huda, Klaudia Majerczak, Wiktoria Ostróżka, Pola Pasik. W rezerwie pozostała Iwona Grub-Malinowska.

Następny mecz sianowianki rozegrają z jednym z liderów tabeli drużyną Juna Trans Stare Oborzyska 23 października o 13.00.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki