Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

04-03-2020

VII Spartakiada Rodzinna „Sportowe zabawy z mamą i tatą”

Dnia 29 lutego 2020, już po raz siódmy odbyła się zorganizowana przez nasze przedszkole Spartakiada Rodzinna. Sportowe zmagania z mamą i tatą mają na celu zintegrowanie kadry pedagogicznej z rodzicami i dziećmi. Po przywitaniu wszystkich zebranych zabawę rozpoczęła niespodzianka przygotowana przez rodziców, dzieci i wychowawców grupy Motylki. Był to teatrzyk w ich wykonaniu pt: „Upiór w operze”. Nowoczesna wersja połączonych kilku znanych bajek w jeden utwór spowodowała, że na widowni było zabawy  i śmiechu co nie miara. Po przedstawieniu rozpoczęły się sportowe zmagania. Przygotowane konkurencje wymagały od uczestników sprytu, szybkości i zwinności. Na początku trzeba było przemieścić się na deskorolce odpychając specjalnymi przepychaczami-odpychaczami. Było to nie lada łatwe zadanie bo przepychacze przylepiały się do podłogi. Radość wszystkich była ogromna a uśmiechy nie znikały z żadnej twarzy. W jednej z konkurencji  w specjalnych potrójnie rodzinnych spodniach należało pokonać pewien dystans. W innej natomiast uczestnicy musieli zamienić się  w strażaka, aby ugasić pożar należało rozwinąć wąż strażacki, przykręcić prądownicę a na koniec ponownie zwinąć węża. Dzieci rywalizowały z rodzicami, starały się wykonywać zadania bezbłędnie i coraz szybciej. Śmiechu przy tym było dużo, bo zdarzały się śmieszne pomyłki. 

Między konkurencjami wszyscy obecni brali udział  w tanecznych zabawach integracyjnych takich jak „Labada”, „Gąsienica” czy „Chodzi lisek”. Dla spragnionych przygotowane zostało stoisko na którym można było napić się świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Natomiast dla zainteresowanych dołączeniem do społeczności DKMS zostało zorganizowane miejsce w którym można było dokonać rejestracji. 

Na koniec spotkania Jury jednogłośnie postanowiło, że wszyscy uczestnicy zabawy zasłużyli na pierwsze miejsce. Każde dziecko, które wzięło udział w sportowych zabawach  na pamiątkę otrzymało zwycięski medal.

Monika Tomankiewicz

VII Spartakiada Rodzinna „Sportowe zabawy z mamą i tatą”

Dnia 29 lutego 2020, już po raz siódmy odbyła się zorganizowana przez nasze przedszkole Spartakiada Rodzinna. Sportowe zmagania z mamą i tatą mają na celu zintegrowanie kadry pedagogicznej z rodzicami i dziećmi. Po przywitaniu wszystkich zebranych zabawę rozpoczęła niespodzianka przygotowana przez rodziców, dzieci i wychowawców grupy Motylki. Był to teatrzyk w ich wykonaniu pt: „Upiór w operze”. Nowoczesna wersja połączonych kilku znanych bajek w jeden utwór spowodowała, że na widowni było zabawy i śmiechu co nie miara. Po przedstawieniu rozpoczęły się sportowe zmagania. Przygotowane konkurencje wymagały od uczestników sprytu, szybkości i zwinności. Na początku trzeba było przemieścić się na deskorolce odpychając specjalnymi przepychaczami-odpychaczami. Było to nie lada łatwe zadanie bo przepychacze przylepiały się do podłogi. Radość wszystkich była ogromna a uśmiechy nie znikały z żadnej twarzy. W jednej z konkurencji w specjalnych potrójnie rodzinnych spodniach należało pokonać pewien dystans. W innej natomiast uczestnicy musieli zamienić się w strażaka, aby ugasić pożar należało rozwinąć wąż strażacki, przykręcić prądownicę a na koniec ponownie zwinąć węża. Dzieci rywalizowały z rodzicami, starały się wykonywać zadania bezbłędnie i coraz szybciej. Śmiechu przy tym było dużo, bo zdarzały się śmieszne pomyłki.

Między konkurencjami wszyscy obecni brali udział w tanecznych zabawach integracyjnych takich jak „Labada”, „Gąsienica” czy „Chodzi lisek”. Dla spragnionych przygotowane zostało stoisko na którym można było napić się świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Natomiast dla zainteresowanych dołączeniem do społeczności DKMS zostało zorganizowane miejsce w którym można było dokonać rejestracji.

Na koniec spotkania Jury jednogłośnie postanowiło, że wszyscy uczestnicy zabawy zasłużyli na pierwsze miejsce. Każde dziecko, które wzięło udział w sportowych zabawach na pamiątkę otrzymało zwycięski medal.

Monika Tomankiewicz