Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

07-06-2021

W starciu dwóch Victorii lepsza sianowska

Zwycięstwo Victorii SP2 z Victorią Niemcz 3.06.2021 r.

 UKS Victoria Sp 2 Sianów - Victoria Niemcz Osielsko 5:2(2:2)

    W pojedynku dwóch Victorii ponownie górą okazała się ta z Sianowa (w rundzie jesiennej wygrana 3:2). Tym razem zwycięstwo było bardziej okazałe i piłkarki Victorii SP 2 wygrały 5:2.
Mecz rozpoczęły z wielkim animuszem i wolą zwycięstwa. Już w 5 minucie Klaudia Majerczak strzeliła w poprzeczkę a dobitka Malwiny Grzelak przeszła obok bramki. W 14 minucie doskonale podanie Klaudii Majerczak pewnie wykorzystuje sam na sam Malwina Grzelak i 1:0. W 17 minucie robi się 2:0 bo piękne podanie tym razem Marty Fil ponownie wykorzystuje Malwina Grzelak. Sianowianki dalej atakowały i co rusz stwarzały groźne sytuacje. W 19 minucie Klaudia Majerczak strzela bramkę ale sędzia odgwizduje spalonego. W 30 minucie dobrej akcji lewą stroną boiska nie wykorzystuje Daria Zbrzeźniak. W 32 minucie po wyrzucie z autu Agaty Czaban piłkę przejmuje Marta Fil, podaje do Klaudii Majerczak, która niestety nie wykorzystuje dobrej okazji. Kiedy wydawało się, że będzie pogrom przyjezdnego zespołu niespodziewanie w 33 minucie kontaktową bramkę strzela na 1:2 Rozalia Wilczyńska z Osielska. Gol całkowicie odmienił oblicze meczu. Sfrustrowane sianowianki oddają inicjatywę piłkarkom gości i w 42 minucie po błędzie obrony Daria Sikorska wyrównuje wynik spotkania na 2:2. Po tej bramce piłkarki Victorii Niemcz Osielsko uwierzyły, że mogą wygrać to spotkanie i już się nie broniły tylko próbowały atakować. Po słabszym momencie gry i rozmowie w przerwie meczu sianowianki odzyskały pewność siebie i zaczęły grać na miarę swoich możliwości. W 74 minucie Marta Fil egzekwowała rzut wolny i odbitą od muru gości piłkę skierowała w samo okienko bramki Osielska. Victoria SP 2 prowadziła już 3:2. Po tej bramce odżyły czego efektem były następne bramki. W 80 minucie Klaudia Majerczak zagrała prostopadłą piłkę do Malwiny Grzelak i ta będąc sam na sam z bramkarką gości nie dała jej szans i było już 4:2. W 89 minucie przepiękną akcję przeprowadziła Daria Zbrzeźniak. Swój rajd rozpoczęła w okolicach swojego pola karnego, przebiegła całe boisko  i zakończyła strzałem podwyższając wynik spotkania na 5:2.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Agata Czaban, Iwona Grub-Malinowska, Oliwia Olszak, Karolina Kawałek, Dagmara Petrus, Marta Fil, Oliwia Żywanowska (85 Monika Garbicz), Klaudia Majerczak, Daria Zbrzeźniak, Malwina Grzelak.

W naszej drużynie wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę, szkoda tylko, że zabrakło skuteczności bo zmarnowaliśmy wiele dogodnych sytuacji. Po wyrównaniu przez zespół z Osielska zrobiło się trochę nerwowo ale ostatecznie zakończyło się pewna wygraną . Następne spotkanie piłkarki zagrają w niedzielę 6 czerwca o godzinie 12.30 z MKS Lew Lębork.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki