Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

18-10-2021

Z kompletem zwycięstw po 3. kolejkach!

Z kompletem zwycięstw po 3. kolejkach!

            Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo karnieszewiczan! Udany początek nowego sezonu pokazuje, że słowa wypowiedziane przez Prezesa KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniewa Kuszlewicza, przed pierwszym meczem w rundzie jesiennej: „Plany naszego klubu na nowy sezon są bardzo ambitne. W poprzednim liczyliśmy na minimum trzecią lokatę. Zabrakło do tego jednego punktu. Teraz celujemy w jedną z dwóch czołowych lokat, co zapewni nam udział w barażach o awans do Lotto Superligi”, nie pozbawione były podstaw!

            Przed spotkaniem z KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk III, rozegranym 16 października 2021 r., miała miejsce miła uroczystość wręczenia Prezesowi KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniewowi Kuszlewiczowi, „Srebrnej odznaki Polskiego Związku Tenisa Stołowego za zasługi dla PZTS”, przyznanej 5 sierpnia 2021 r. Gratulujemy!

            Były też gratulacje dla Marcina Woskowicza, za miejsce w najlepszej szesnastce 1. Turnieju Grand Prix Polski seniorów w Zielonej Górze. A także dla Bartosza Szarmacha, którego córka Julia i syn Antoni, udanie zaprezentowali się w 1. Turnieju Grand Prix Polski żaczek i żaków w Zielonej Górze. Przy okazji warto wspomnieć, że Julia Szarmach – 41. w końcowej klasyfikacji – była najmłodszą uczestniczką turnieju.

              Mecz z KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk III, rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości 2:0. Warto przy tym dodać, że Wojciech Kowalski punktował wcześniej w meczu z RAJBUD-em Gorzovią Gorzów Wielkopolski  i KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk II, a Adam Dudzicz – z KAMIX-em ATS Małe Trójmiasto Rumia i KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk II.

            Od trzeciego do dziewiątego pojedynku – licząc je chronologicznie – punktowali już tylko zawodnicy gospodarzy.

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

            Bartosz Szarmach – Wojciech Kowalski 0:3 (10:12, 7:11, 3:11),

            Marcin Marchlewski – Adam Dudzicz  0:3 (9:11, 9:11, 5:11),

            Marcin Woskowicz – Maksymilian Alot 3:0 (11:6, 11:6, 11:8),

            Karol Szarmach – Maciej Kucharski 3:1 (11:7, 9:11, 11:4, 11:2),

            Bartosz Szarmach/Karol Szarmach – Maksymilian Alot/Maciej Kucharski 3:1 (10:12, 11:8, 11:4, 11:6),

            Marcin Marchlewski/Marcin Woskowicz – Adam Dudzicz/Wojciech Kowalski 3:0 (11:5, 11:8, 14:12),

            Bartosz Szarmach – Maksymilian Alot 3:0 (11:7, 11:6, 12:10).

            Marcin Marchlewski – Maciej Kucharski 3:0 (11:5, 11:8, 11:9).

            Marcin Woskowicz – Wojciech Kowalski 3:1 ( 10:12, 11:4, 12:10, 11:7).

            Karol Szarmach – Adam Dudzicz 1:3 (10:12, 10:12, 16:14, 8:11). Trzy z czterech setów przegrane/wygrane na przewagi.

Dla karnieszewiczan punktowali: Marcin Woskowicz – 2,5 oraz Marcin Marchlewski, Bartosz Szarmach i Karol Szarmach – po 1, 5 pkt.   

Komentując to spotkanie, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            - (…) Trzeci z rzędu wygrany mecz, przyniósł nam punktową zdobycz, która umocniła nas na drugim miejscu w rankingu. Powiem szczerze, że nie wszyscy zawodnicy są już w pełnej formie. Wierzę, że w niedługim czasie to nastąpi. Jak dotychczas fantastycznie spisuje się Marcin Woskowicz, który na 6. pojedynków, uległ tylko w jednym! Tym samym uzyskał pozycję lidera w naszej drużynie, ze skutecznością 83%.

30 października 2021 r., o godz. 16.oo, czeka nas spotkanie wyjazdowe z liderem tabeli ZKS PALMIARNIA Zielona Góra I.

Dwa tygodnie później – 13 listopada 2021 r., o godz. 16.oo – podejmiemy u siebie RAJBUD Gorzovia Gorzów Wielkopolski.

Uwaga! Mecz karnieszewickiej jedynki, poprzedził pojedynek KS Darz Bór Karnieszewice II – UKS Czarni Pieszcz. W meczu 2. kolejki IV ligi ZZTS, grupy wschodniej, gospodarze przegrali 7:11. Dla karnieszewiczan punktowali: Tomasz Tabor – 4,5 oraz Mariusz Żytko – 1,5, Zbigniew Kuszlewicz i Mirosław Mielczarski – po 0,5 pkt.

Następny mecz rezerw: 23.10.2021 r., z KTS Gryf Szczecinek, o godz. 10.oo, u siebie.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie braci: B. i K. Szarmachów – Jacek Wójcik