Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

19-03-2021

Z liderem, z Marcinem Marchlewskim w składzie.

Marcin Marchlewski podczas meczu

     Najbliższy – sobotni – I-ligowy mecz tenisistów stołowych KS Darz Bór Karnieszewice, będzie pierwszym w tym roku, z udziałem Marcina Marchlewskiego. W odrabianiu zaległości z pierwszej rundy i w pierwszych meczach drugiej, dzielnie zastępował go Tomasz Tabor.

     20 marca 2021 r., w ramach 17. kolejki, KS Darz Karnieszewice – w komplecie – podejmie lidera I ligi grupy północnej, Morliny Ostróda I. 7 lutego 2021 r., zespoły spotkały się w Ostródzie, gdzie górą byli gospodarze 6:4, wygrywając trzy z czterech pojedynków pięciosetowych. Dla karnieszewiczan punktowali: pozyskany w poprzednim sezonie z Ostródy – Bartosz Szarmach (2,5) i pozyskany w tym sezonie z Torunia – Marcin Woskowicz (1,5).

     Dodatkowego smaku temu pojedynkowi dodają wysokie miejsca, jakie zajmują w „Rankingu indywidualnym”, zawodnicy obu zespołów. Na 70-ciu sklasyfikowanych zawodników, najwyżej sklasyfikowany jest Jakub Witkowski (5. miejsce). Jego koledzy z Ostródy, zajmują miejsca: Piotr Chmiel (10.), Łukasz Sokołowski (11.) i Kacper Petaś (17.). Z karnieszewiczan najwyżej jest Bartosz Szarmach (8.). Jego koledzy zajmują miejsca: Marcin Woskowicz (13.), Michał Krzyżanowski (21.), Marcin Marchlewski (36.) i Tomasz Tabor (44.). Najlepszą skutecznością – z całej tej grupy – legitymuje się nasz Bartosz Szarmach (81%).

     Aktualnie w tabeli I ligi, Morliny Ostróda I mają 27 punktów, o osiem więcej od piątego w tabeli Darz Boru, który rozegrał jednak o dwa mecze mniej. Oba zespoły rozdzielają: MOJEBERMUDY GORZOVIA Gorzów Wielkopolski (16 gier, 24 punkty), KS DEKORGLASS Działdowo II (15 gier, 22 punkty) i KAMIX ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia (13 gier, 19 punktów).

    Sobotnie spotkanie w Hali Sportowo-Widowiskowej przy SP Nr 2 w Sianowie, rozpocznie się o godz. 16.oo.

    Tego samego dnia, o tej samej godzinie – gościnnie – w Hali Sportowej przy SP Nr 1, rozpocznie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet grupy północnej. Lider tabeli UKS CHROBRY Międzyzdroje, podejmie wicelidera – KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki, którego pokonał w pierwszej rundzie 8:2.

    W niedzielę, Sianów – weekendowa stolica tenisa stołowego województwa zachodniopomorskiego – będzie miejscem Indywidualnych Mistrzostw Województwa kobiet i mężczyzn. Miejsce Mistrzostw: Hala Sportowa przy SP Nr 1. Zwycięzcy zagrają w 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane w dniach 26-28 marca 2021 r., w Hotelu Arłamów.

    Na razie zapewniony udział w tych Mistrzostwach, ma Michał Krzyżanowski. Gratulujemy.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Marcina Marchlewskiego – Waldemar Kosowski