Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

06-10-2022

Zagrają z zespołem, który wiele lat grał w Superlidze

Zagrają z zespołem, który wiele lat grał w Superlidze

Lęborczanie, spadkowicze z LOTTO Superligi, bo o nich mowa w tytule, w 1. kolejce rozgrywek I ligi, grupy północnej, bieżącego sezonu pauzowali. W 2. – po trzygodzinnym meczu – zremisowali z Energą Morlinami I Ostróda 5:5. Od pierwszej do ostatniej partii, żadnemu zespołowi nie udało się wyjść na prowadzenie. Widać było wyraźnie, że oba zespoły mają ambicje powrotu do elity krajowej!

Poltarex Pogoń Lębork do cennego remisu poprowadził kapitan Marek Prądziński, który zwyciężył w obu partiach singlowych. Po jednym zwycięstwie zanotowali bracia Adam i Sławomir Doszowie, którzy także wygrali grę deblową.

W 3. kolejce lęborczanie, pokonali KS AZS AWFiS Balta II Gdańsk 7:3. Po pierwszej serii gier objęli prowadzenie 3:1. Po grach deblowych utrzymali bezpieczne prowadzenie 4:2, by ostatecznie wygrać czteroma punktami.

Punkty dla Poltarex-u Pogoni zdobyli: Sławomir Dosz i Marek Prądziński – po 2, Adam Dosz, Łukasz Kaproń (przybył z Kamix-u ATS Małe Trójmiasto Rumia) i para deblowa: Adam Dosz/Sławomir Dosz – po 1.

9 października 2022 r., lęborczan podejmie lider rozgrywek – po dwóch zwycięstwach – KS Darz Bór Karnieszewice.

Zapowiadając to spotkanie, Prezes klubu z Karnieszewic – Zbigniew Kuszlewicz napisał:

- Będzie to mecz, który zobrazuje nasze szanse na powtórzenie pozycji rankingowej z minionego sezonu. Poltarex Pogoń Lębork jest klubem, który wiele lat grał w Superlidze, co zwiastuje grę na najwyższym poziomie.

W mojej ocenie detale mogą przesądzić o wyniku końcowym, gdyż poziom zawodników obu drużyn jest wyrównany.

Przypomnijmy!

10 września 2022 r., karnieszewiczanie pokonali u siebie KS AZS AWFiS Balta II Gdańsk 6:4. Punktowali: Bartosz i Karol Szarmachowie po 2,5 oraz Marcin Marchlewski – 1. Tydzień później, nasi tenisiści stołowi wygrali na wyjeździe z Energą Morlinami II Ostróda 9:1. Punktowali: Marcin Marchlewski, Bartosz i Karol Szarmachowie – po 2,5 oraz Marcin Woskowicz – 1,5. W ekipie z Karnieszewic mamy jeszcze: Konrada Pyrę i Tomasza Tabora.

Ciekawe, czy dojdzie do rzadko spotykanej na parkietach gry deblowej braci. Po obu stronach stołu. Przypomnijmy, że naszą parę tworzą bliźniacy. W parze gości, starszym – o dwa lata – jest Adam.

Początek meczu w niedzielę, o godz. 14.oo. Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Sianowie, ul. Dworcowa 26a.

Zapraszamy.

Tym bardziej, że wzorem naszych seniorów, swoje niemałe już sukcesy, odnoszą młodzi reprezentanci naszych klubów. O awansie 14-letniego Konrada Pyry do I Grand Prix Polski Juniorów w Gliwicach już pisaliśmy.

Ostatnio awans do Grand Prix Polski – po wygraniu, pierwszego w tym sezonie, wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego żaczek w Bierzwniku – wywalczyła Dorota Plonder z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sucha Koszalińska.

Gratulujemy!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Marcina Woskowicza – Waldemar Kosowski