Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-06-2022

Zakończyli z dodatnim bilansem zwycięstw i bramek

Zakończyli z dodatnim bilansem zwycięstw i bramek

Sobotnia 30. kolejka, była ostatnią w sezonie 2021/2022 w Klasie Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

To w niej, 6. lokatę w tabeli grupy 3., zapewnili sobie seniorzy sianowskiej Victorii, którzy pokonali u siebie 3:0 (2:0), zajmującą trzecią pozycję Sławę Sławno! Bramki dla podopiecznych trenera – Marcina Lisztwana i kierownika – Jerzego Piątka, strzelili: Adrian Gołuchowski, Krystian Jegliński i Michał Rokicki.  

Victoria: Marek Kapała – Kacper Szczepamiuk (70. Jakub Szpak), Krystian Gniadek, Maciej Gorgoń, Jacek Żuchowski, Krystian Jegliński, Michał Rokicki, Tobiasz Zacharewicz (83. Damian Rybisz), Tomasz Majerczak (39. Wojciech Drejski), Konrad Wagner i Adrian Gołuchowski (76. Michał Saganowski).

Poproszony o komentarz po meczu w Sianowie, trener Marcin Lisztwan, napisał:

- Mecz od początku układał się po naszej myśli. Pierwsze pół godziny dało nam dwie bramki. Najpierw, po odbiorze w środku pola, indywidualną akcją i strzałem zza pola karnego popisał się Michał Rokicki. Kilka minut później, kontratak zainicjowany przez Tomasza Majerczaka i Kacpra Szczepaniuka, zakończył bramką Adrian Gołuchowski.

W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu i mieliśmy kilka swoich sytuacji. W końcówce, po faulu na Michale Saganowskim, rzut karny wykorzystał Krystian Jegliński.

Spodziewałem się trudnego meczu, bo Sława ostatnio była w niezłej formie i regularnie punktowała, co dało jej awans na trzecią pozycję w lidze. Wiedziałem też, że nasz zespół po dwóch ostatnich wygranych, też nabrał pewności siebie i wyjdzie na boisko po trzy punkty. I tak też było.

(…) Zawodnicy bardzo dobrze wywiązywali się ze swoich zadań, zarówno w defensywie jak i ofensywie, co dało efekt w postaci czystego konta i trzech strzelonych bramek. Myślę, że był to jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu w tej rundzie. Fajnie, że ostatnie zwycięstwa pozwoliły też poprawić naszą lokatę w tabeli.

Sianowianie zakończyli sezon z dodatnim bilansem zwycięstw i bramek. Na 30. gier: 15. z nich wygrali, 3. zremisowali i ponieśli 12. porażek! Stosunek bramek – strzelonych do straconych – wyniósł 65-63.

Tego samego dnia – 11 czerwca 2022 r. – miał się odbyć I-ligowy pojedynek oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z oldbojami Sparty Gryfice. Mecz lidera I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, z ostatnim zespołem w tabeli, nie doszedł jednak do skutku, bowiem „spartanie” oddali go walkowerem, wcześniej informując o tym swoich sobotnich rywali.

Ten walkower sprawił, że od minionej soboty, podopieczni przedstawiciela i kierownika Krzysztofa Gorta, mogą się czuć nieformalnie Mistrzami Pomorskiej Ligi Oldbojów! Stało się tak, między innymi dlatego, że trzy dni wcześniej, sianowianie zremisowali – na wyjeździe – z Oldbojami Bruskowa Wielkiego 3:3 (2:1) i zapewnili sobie bezpieczną przewagę nad goniącymi ich zespołami. Bramki dla Stowarzyszenia Victoria Sianów strzelili: Rafał Gotowała – 2 i Łukasz Berkowski.

Stowarzyszenie Victoria Sianów:  Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Łukasz  Chotkowski,  Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Andrzej Nowosielecki, Tomasz Skupiński, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Robert Urban, Marek Walker i Wojciech Zienkiewicz.

Przypieczętowanie czwartego tytułu Mistrza PLO, nastąpi dopiero po rozegraniu ostatniego meczu tej edycji – 25 czerwca 2022 r.

Wcześniej, bo już 19 czerwca 2022 r., tytuł mistrza grupy 8. Klasy A ZZPN, a zarazem awans do Klasy Okręgowej ZZPN, mogą uzyskać piłkarze KS Sieciemin. Stało się to możliwe, dzięki remisowi 1:1 (0:1), uzyskanemu na boisku najgroźniejszego rywala do obu zaszczytów – malechowskiej Arkadii. Bramkę dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, strzelił Łukasz Cygan!

Zespoły zamienią się miejscami w tabeli po warunkiem, że w najbliższą sobotę, siecieminianie pokonają – u siebie – Błękitnych Stary Jarosław, których jesienią ubiegłego roku pokonali 3:0 (1:0).

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Kamil Zbylut, Łukasz Michalak, Grzegorz Zabłocki (46. Adam Nader), Damian Kowalski (90. Bartosz Szmajdziak), Tomasz Hawryluk (52. Radosław Kruk), Krystian Kruk, Łukasz Cygan, Wojciech Śniadecki i Jacek Janczyszyn.

Poproszony o komentarz po meczu w Malechowie, trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

- Dzięki remisowi w Malechowie dalej jesteśmy w grze o zwycięstwo w lidze. (…) Sam mecz był dużą huśtawką nastrojów.

Początek należał do piłkarzy Arkadii, czego efektem była szybko zdobyta przez nich bramka. Na szczęście szybko zdołaliśmy się podnieść i zaczęliśmy stwarzać sobie okazje do zdobycia gola. Udało się to nam na początku drugiej połowy, po strzale z rzutu karnego, wykonanego przez Łukasza Cygana. Chwilę później Adam Nader trafił w słupek.

Końcówka meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy. W ostatnich minutach, dzięki dobrej postawie naszego bramkarza, dowieźliśmy „zwycięski” remis do samego końca spotkania. 

Zwycięstwem i porażką zakończyły miniony sezon, młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów. Były to odpowiednio mecze 5. i 6. kolejki.

7 czerwca 2022 r., występujące w grupie 1. RW Młodzik Koszalin, podopieczne: trener Klaudii Majerczak i kierownika Romana Chrystofiaka, wygrały – u siebie – z  młodzikami Astry Ustronie Morskie 6:2 (?). Bramki dla sianowianek strzeliły: Zofia Kudłaczek i Pola Pasik – po 2 oraz Marta Kazitska i Milena Waleńska.

Młodziczki Victorii SP 2: Maja Malczewska – Amelia Babirecka, Małgorzata Capar, Eliza Cichoń, Wiktoria Jankowska, Marta Kazitska, Zuzanna Kolczyńska, Zuzanna Kudłaczek, Aleksandra Małolepszy, Natalia Noworolnik, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Zuzanna Skawińska, Nikola Synówka i Milena Waleńska.

12 czerwca 2022 r., młodziczki UKS Victoria SP 2, przegrały – na wyjeździe z młodzikami Gwardii I Koszalin 1:8 (1:2). Honorową bramkę dla dziewcząt strzeliła Wiktoria Jankowska.

Młodziczki Victorii SP 2: Nikola Synówka – Emilia Adamus, Eliza Cichoń, Wiktoria Jankowska, Marta Kazitska, Zuzanna Kudłaczek, Aleksandra Małolepszy, Natalia Noworolnik i  Pola Pasik.

W najbliższy weekend – 18/19 czerwca 2022 r. – nasze zespoły, grać będą:

- KS SKIBNO: 19 czerwca 2022 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z Błękitnymi Tychowo,

- KS Sieciemin: 19 czerwca 2022 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Błękitnymi Stary Jarosław,

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu: KS Victoria – Sława Sławno w Sianowie – Artur Rutkowski