Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

09-07-2014

Zapraszamy na turniej

Po raz 20. – w tym 17. w formie turnieju pamięci Mirosława Wiącka! 13 lipca 2014 r. - na Stadionie Miejskim w Sianowie - już po raz 20. w ogóle, a po raz 17. w formie turnieju, odbędzie się memoriał Mirosława Wiącka. Były bramkarz Gwardii Koszalin, Tura Koszalin, Darłovii Darłowo i Tura Victorii Sianów zginął tragicznie w wypadku samochodowym 2 kwietnia 1995 r., wracając z meczu piłkarskiego Kotwicy Kołobrzeg z Gwardią Koszalin.

            Tego samego dnia Mirek rozegrał ligowy mecz w klasie makroregionalnej, broniąc bramki sianowskiej drużyny, która zremisowała bezbramkowo w Mielnie z miejscową Gwardią Saturnem. Spotkanie w Mielnie rozegrano wcześniej, po to by sympatycy piłki nożnej z Sianowa, Mielna i okolic, mogli zdążyć na derbowy mecz do Kołobrzegu. Mirek, który należał do najlepszych na boisku w Mielnie, też pojechał na to spotkanie. Niestety powrót okazał się dla niego i jego kolegi Stanisława Pochwały tragiczny.

            Już 5 sierpnia 1995 r. w Sianowie, odbył się pierwszy mecz pamięci Mirosława Wiącka i Stanisława Pochwały. Kolejne odpowiednio: 29 lipca 1996 r. w Darłowie i 28 lipca 1997 r. w Sianowie. Od kolejnego roku – z inicjatywy Ryszarda Wątroby z Suchej Koszalińskiej - przekształciły się one w memoriał Mirosława Wiącka, rozgrywany z udziałem zespołów, w których bramki strzegł Mirosław Wiącek. Przez blisko dziesięć lat – z inicjatywy Witolda Gorgonia z Sianowa – w memoriale uczestniczyła też drużyna Boiskowych Kolegów Mirosława Wiącka.

            W 17. turnieju, a 20. memoriale, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, od godziny 10.oo wezmą udział: trzecioligowa Gwardia Koszalin (trener Tadeusz Żakieta),  Boiskowi Koledzy Mirosława Wiącka (trener Dariusz Majewski) – po kilkuletniej przerwie oraz beniaminek Koszalińskiej Klasy Okręgowej – Victoria Sianów (trener Grzegorz Duda).

Zespoły grać będą o tradycyjny puchar Prezesa Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koszalinie. Urząd Gminy i Miasta funduje nagrody indywidualne.

Współorganizatorami tegorocznego Memoriału Mirosława Wiącka są: Victoria Sianów i Sianowska Akademia Sportu.

           Tekst i zdjęcie z deszczowego Memoriału M. Wiącka z 2013 r.: Ryszard Wątroba