Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS ROLNY 2020

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

02-12-2019

Zwycięstwo i porażka w Ostródzie!

            W sobotę – 30 listopada 2019 r. – zmierzyli się z Morlinami II, a w niedzielę – 1 grudnia – z pierwszym zespołem klubu z Ostródy. Karnieszewiczanom – bo o nich mowa – przyszło  zagrać z tenisistami stołowymi klubu, którego pięciu reprezentantów: Jakub Witkowski, Mateusz Ufnal, Kacper Petaś, Łukasz Sokołowski i Jakub Kuźmicz, wystąpiło w rozegranym 22-24 listopada 2019 r., drugim Grand Prix Polski seniorów w Zawierciu. KS Darz Bór Karnieszewice, miał tam jednego, swojego reprezentanta – Michała Krzyżanowskiego.

             Weekend w Ostródzie, powiększył dorobek punktowy klubu, któremu prezesuje Zbigniew Kuszlewicz, o kolejne dwa punkty! Na końcowy rezultat 7:3 z Morlinami II, złożyły się punkty: Michała Krzyżanowskiego i Bartosza Szarmacha – po 2,5 oraz Marcina Czerniawskiego – 1,5 i Marcina Marchlewskiego – 0,5. Jak widać, obie gry deblowe, należały do naszych tenisistów stołowych!

             Gospodarzem meczu rozegranego w niedzielę, miał być pierwotnie zespół z Karnieszewic. Strony – i słusznie – dogadały się jednak, zarówno co do zmiany terminu, jak i gospodarza!

            Karnieszewiczanie przystąpili do niego bez Bartosza Szarmacha, który dzień wcześniej, nabawił się urazu mięśnia uda.

            Pierwszy zespół Morlin Ostróda, wygrał 8:2 i awansował na drugie miejsce w tabeli I ligi – grupy północnej! Oba punkty dla przyjezdnych, zdobył Marcin Marchlewski. Oba nasze deble: Marcin Czerniawski/Tomasz Tabor i Michał Krzyżanowski/Marcin Marchlewski, uległy gospodarzom 1:3.

            Komentując dwumecz, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            Kolejny dwumecz przyniósł nam zdobycz punktową! Niedzielny mecz nie rokował sukcesu z powodu kontuzji naszego lidera – Bartka Szarmacha! Z jego udziałem można by było liczyć na remis.

            Pomimo tego uplasowaliśmy się na bezpiecznym 6. miejscu, z dorobkiem 7. punktów! Wszystko wskazuje na to, że rundę rewanżową rozpoczniemy w pełnym składzie i w pełnej sprawności. Rozpoczynamy 4 stycznia 2020 r., z nową energią i większym doświadczeniem!

            Gratulujemy udanej rundy!

            Dodajmy, że w tabeli I ligi grupy północnej, prowadzi – z kompletem 18. punktów – ZKS PALMIARNIA Zielona Góra, a jego dwaj zawodnicy: Jakub Perek i Kamil Nalepa, to odpowiednio: pierwszy i trzeci tenisista stołowy w rankingu indywidualnym. Przedziela ich nasz Bartosz Szarmach (14 zwycięstw, 2 porażki, 88% skuteczności)!

            Brawo!

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie KS Darz Bór Karnieszewice w komplecie – Waldemar Kosowski