Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

Wolontariusze 2014

Tradycyjnie już kapituła postanowiła wręczyć statuetki „Wolontariusza roku 2014”.

Wolontariusza Roku 2014 - Paweł Hejman. Pan Paweł Hejman  od urodzenia związany jest z Sianowem. Od wielu już lat angażuje się w organizację różnych akcji i sianowskich imprez.  Pomaga przy organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Dni Ziemi Sianowskiej
i Dożynek. Jest to człowiek wielkiego serca i niespożytych sił.Wolontariusza Roku 2014 - Sebastian Matyszczuk wraz z Sianowskim Teamem Rajdowym. Sebastian Matyszczuk jest liderem tego teamu i  inicjatorem wielu charytatywnych akcji na terenie Gminy i Miasta Sianów. Co roku Sianowski Team Rajdowy organizuje Ogólnopolską Terenową Integrację Dla Choinki. W minionym roku udało się zebrać rekordową kwotę 18 650 zł. Pieniądze przekazane zostały dla 3-letniego ciężko chorego Franciszka.
Co roku team rajdowy wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku udało się wrzucić do tej puszki ponad 5600 zł. To kwota zebrana wśród  użytkowników pojazdów terenowych, którzy wzięli udział w imprezie turystyczno- przeprawowej.   
Sebastian Matyszczuk zawsze włącza się w prace na rzecz społeczności sianowskiej, za co dziś serdecznie dziękujemy!  Wolontariusza Roku 2014 Ryszard Wątroba - samorządowiec, społecznik, inicjator wielu akcji na terenie Gminy  i Miasta Sianów. Jedną z nich jest prowadzona od 9 lat akcja „Dziewczynki z zapałkami”. Wszyscy już kojarzymy dziewczynki ucharakteryzowane na podobieństwo bohaterki z baśni Jana Christiana Andersena, które przed Świętami Bożego Narodzenia kwestują na rzecz potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu Pana Ryszarda rozwija się też sianowska piłka nożna. Organizowane są lokalne turnieje dla zawodników w różnych kategoriach wiekowych.
Pan Ryszard jest lokalnym patriotą i to realizuje poprzez prace w samorządzie, ale nie tylko. Pan Ryszard gromadzi lokalne pamiątki oraz wszystkie informacje prasowe związane z ziemią sianowską.

Wolontariusz Roku 2014 -  Gminna Ochotnicza Straż Pożarna.
Na terenie Gminy Sianów działa pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej,  skupiając około 200 strażaków. Są to osoby wyszkolone do ratowania życia i mienia mieszkańców gminy. Dziękujemy Państwu za gotowość niesienia pomocy i konkretne akcje ratunkowe.